Blog

Kawa Popularna / Bez kategorii  / Subiektywny ranking gier planszowych dla 2 osób

Subiektywny ranking gier planszowych dla 2 osób

Początek października, to czas kiedy jesień wchodzi w swój kolejny etap czarując nas malowniczymi krajobrazami jednocześnie przygnębiając nadciągającymi niskimi temperaturami, deszczem i nudą będącą nieodłącznym elementem długich i ponurych jesiennych wieczorów. Jeśli nie macie pomysłu jak nie dać się jesieni, ekipa Kawy Popularnej przygotowała dla was niezawodną receptę: kubek pysznej kawy oraz gry planszowe!

Jeśli nie wiecie jakie gry wybrać lub znudziły się wam wasze „pewniaki”, Popularna spieszy z pomocą! Specjalnie dla was, z okazji dnia gier planszowych odbywającego się w dniu 10 października 2020 r. wybraliśmy TOP 3 najlepszych gier planszowych dla 2 osób!

1. miejsce – 7 Cudów Świata – Pojedynek

Rozgrywka dla dwóch osób zbudowana na bazie popularnej gry wieloosobowej 7 Cudów Świata. Gra z kategorii łatwych do nauczenia trudnych do opanowania, polegająca na wzniesieniu swojej cywilizacji na wyżyny zwycięstwa poprzez konstruowanie budowli i cudów. Na początku czas rozgrywki wynosi ok. 45 minut, a dla bardziej wprawionych zaledwie 30. Dużą zaletą jest małe pudełko, które bez trudu można zapakować do torby lub plecaka.
Po więcej informacji klikajcie tutaj.

2. miejsce – Jaipur

Jaipur to prosta gra, która dostarczy całej masy zabawy. Gracze wcielają się w arabskich handlarzy, starających się zarobić jak najwięcej poprzez obrót różnymi towarami. Dynamika rozgrywki powoduje, że gracze nie mają zbyt wiele czasu na zastanowienie się nad ruchami. Jaipur to prosta ale niesamowicie regrywalna karcianka, która pomimo krótkiego czasu rozgrywki (partia nie powinna zająć więcej niż 20 minut) dostarcza wiele emocji.
Po więcej informacji klikajcie tutaj.

3. miejsce – Gejsze

Siedem pięknych gejsz czeka na różnorodne podarunki – jedna marzy o wachlarzu, inna o zestawie do parzenia herbaty. By zapewnić sobie ich względy, gracze będą starali się dostarczyć każdej z orientalnych dam jak największą liczbę prezentów. Trudność polega na tym, że w całej grze można wykonać tylko cztery ruchy. Gra zmusza do dogłębnego myślenia, wymagającego analizowania wszystkich możliwości, podejścia przeciwnika i szacowania kart, które pozostają w talii. Przepięknie wykonana, bardzo klimatyczna gra strategiczna dla dwojga, która nie zabierze Wam więcej niż 10-15 minut.
Po więcej informacji znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że nasz krótki ranking skutecznie wspomoże was w walce z jesienną chandrą. A jeśli po długich godzinach gry będzie potrzebować dodatkowego ożywienia, zapraszamy do sięgnięcia po pyszną kawę, prosto z naszego sklepu!