Blog

Kawa Popularna / Aktualności  / Bestsellery Kawy Popularnej – marzec 2021

Bestsellery Kawy Popularnej – marzec 2021

Na pewno często zastanawiacie się jaka kawa jest najlepsza… Najlepsza do ekspresu, do kawiarki, do dripa… Okazuje się, że pośród Kaw Popularnych stawiacie na te, które są dość uniwersalne i pasują do wielu metod parzenia.

Przed Wami nasze top 3 bestsellery z ostatniego kwartału 👀

1. Kawa Śniadaniowa

Śniadaniowa to jedna z naszych trzech autorskich mieszanek, składająca się z ziaren pochodzących z Kolumbii, Etiopii oraz Indii. Jest to kawa o proporcjach 80% Arabika i 20% Robusta, o niskiej kwasowości oraz smaku/aromacie czekolady, orzechów i owoców.

Jak sama nazwa wskazuje będzie idealna do śniadania. Albo zamiast… 🙂 Kto nie jechał na kawie do obiadu niech pierwszy rzuci kamieniem 😛 Niekwaśna, o lekkim smaku, ale dużej zawartości kofeiny. Autorska mieszanka Popularnej skomponowana przez i testowana na korpoludziach. Jeśli na parzenie kawy nie masz pół dnia, ale szanujesz swoje kubki smakowe i potrzebujesz porannego kopa, to Śniadaniowa jest dla Ciebie.

Rekomendowana przede wszystkim do ekspresów i kawiarki.

Kawa Popularna Śniadaniowa

 

2. Kawa Brazylia Minas Gerais

Brazylia Minas Gerais to królowa naszego baru 🙂 Jeśli choć raz trafiliście do naszego punktu Kawa Popularna w biegu, to na pewno mieliście okazję jej spróbować 🙂

Jak przystało na kawę brazylijską, nasza średnio palona arabica z regionu Minas Gerais charakteryzuje się bardzo niską kwasowością. Jest to kawa delikatna, najlepsza do ekspresu kolbowego i automatycznego, czy kawiarki. W smaku dominują nuty orzechowe i czekoladowe, przełamane słodyczą mirabelek, o karmelowym finiszu. Po dodaniu mleka skradnie serce każdego wielbiciela białych kaw! 🤭

To co, pora na latte w naszym nowym kubku? 😍

 

Kawa Popularna Brazylia Minas Gerais

 

 

3. Kawa Gwatemala San Juan 

Gwatemala jest niezwykłym miejscem na świecie, gwarantującym uprawę wyjątkowych odmian kawy, ziarna pochodzące z tego regionu uważane są za jedne z najlepszych na świecie.

Popularna, średnio palona Gwatemala San Juan jest idealnie zbalansowaną, 100% arabicą o bardzo wyrazistym, czekoladowym smaku. Charakteryzuje się intensywnym aromatem oraz dość sporą dozą słodyczy. Orzeźwiająca na podniebieniu z szybko zanikającą kwasowością. Zachwyci każdego fana espresso czy ristretto!

 

 

 

Spodziewaliście się takiego układu? 😊 Czy któraś z wymienionych kaw jest również Waszą ulubioną?

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z kawą i jeszcze nie macie młynka, nie ma się co martwić! 🙂

Na życzenie kawę możemy dla Ciebie zmielić na:

  • bardzo drobno (ekspres kolbowy)
  • drobno (kawiarka, kubek)
  • średnio (ekspres przelewowy, drip, Aeropress)
  • grubo (french press, Chemex)
  • ziarnista